|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
новини
|
XXII СПАРТАКИАДА НА ЕНЕРГЕТИЦИТЕ в БЪЛГАРИЯ 04-08 септември 2025 г. - к.к. Албена
Проведе се от 04-08 септември 2025 год. отново в к.к. „Албена“. На откриването присъства г-н Пламен Димитров - Президент на КНСБ, който поздрави участниците. Над 560 спортисти от 9 (девет) енергийни дружества в България бяха заедно и се състезаваха в 16 вида спорт. Двадесет и две години възгласите и смеха на ентусиазираните спортисти – енергетици огласяват спортните терени. И тези игри, тази Спартакиада на енергетиците, беше празник на духа, тялото и приятелството !!! Победителите от миналата година класирани на първите две места, запазиха позициите си:
Надпреварата беше много оспорвана, за трето, четвърто и пето място, разликата между трето и четвърто беше с четири точки, а между четвърто и пето - само две точки. За цялостно спортсменско поведение по време на Спартакиадата с купа Феърплей бяха отличени отборите на:
На тържественото закриване бяха връчени 5 купи – три за комплексен победител – първите три места, 2-купи – Феърплей и една специална награда. Главният спортен организатор – Анатоли Илиев и председателят на Организационният комитет – Георги Петров бяха особено впечатлени от участието и представянето на Виктория Валентинова от ЕСО (виж снимка), която показа, че при добра подготовка, сила и воля може да се участва и в повече от един спорт- тя в шест – тенис на маса, шахмат, волейбол, плажен волейбол, стрелба, теглене на въже!!! Такова нещо на спортните терени в Албена, не само на спартакиадата на енергетиците, а и на всички провеждани през годините, не се беше случвало. БРАВО МОМИЧЕ, заслужи специалната награда!!! Останалите медали и купи се връчваха по време на самите състезания. Така, остана повече време за заслужен отдих и веселие! ВСИЧКИ УЧАСТНИЦИ БЯХА ПОБЕДИТЕЛИ, - Георги Петров - председател на НФЕ и на Организационния комитет на игрите, връчи приза за първо място, на комплексния победител АЕЦ КОЗЛОДУЙ. - Анатоли Илиев – главен спортен организатор връчи купа Феърплей - жени на отбора на ЕВН и специалната награда на Виктория Валентинова. - Другата купа Феърплей-мъже за отбора на ЕСО, беше връчена от председателя на Синдикат „Електропренос“ – Веселина Димитрова. - Участие в награждаването взеха: Георги Разложки – Зам.Изп.Директор – ДП РАО и Васил Василев – Директор Експлоатация – Електрохолд., които връчиха призовете за второ и трето място.
Ръковоството на НФЕ изказва благодарност към : - РАБОТОДАТЕЛИТЕ – без чиято подкрепа-финансова, административна и организационна Спартакадата нямаше как да се проведе; - СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ, ВОДАЧИТЕ НА ОТБОРИТЕ, СЪДИИТЕ - най-важните и необходими участници във всяко едно спортно събитие - за коректноста, уважението. Двадесет и втората работническа спартакиада на енергетиците в България отново беше ПРАЗНИК! Благодарност и към Главния спортен организатор и към к.к. Албена. |
събития
|
||||||||||||||||||||||||||||
| НФЕ'1992-2026 | ||||||||||||||||||||||||||||||